علیخانی درباره اجرای طرح پارک هوشمند حاشیه‌ای و برخورد با توقف‌های غیر مجاز خودروها در معابر توضیحاتی داد.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که در بسته ترافیکی پایتخت چه تدابیری برای اجرای پارک هوشمند حاشیه‌ای و ممنوعیت پارک خودرو در مناطق پارک ممنوع اتخاذ شده است؟ گفت: در حال حاضر به دلیل شرایط کرونایی پایتخت، قانون پارک هوشمند حاشیه‌ای و اعمال قانون خودرو‌هایی که در مناطق پارک ممنوع توقف می‌کنند به درستی اجرا نمی‌شود و به زبان‌ساده قانون در این بخش به حال خود رها شده و به شکل جدی دنبال نمی‌شود.

عضو شورای شهر تهران افزود: شهروندان تصور نکنند با اجرای بسته ترافیکی در پایتخت قرار است اتفاق خاصی در حوزه اعمال قانون خودرو‌ها رخ دهد، البته با هماهنگی‌های انجام شده با پلیس راهور قرار است قوانین موجود در حوزه ممنوعیت پارک خودرو در مناطق پارک ممنوع با جدیت بیشتری دنبال شود.

علیخانی تأکید کرد: با هماهنگی‌های انجام شده بین دستگاه‌های مربوطه به دنبال آن هستیم تا با اجرای نظم و انضباط ترافیکی، نابسامانی‌های موجود در حوزه پارک خودرو در حاشیه معابر را کاهش دهیم، البته در قانون به صراحت آمده در مکان‌هایی که تابلوی پارک ممنوع نصب شده است، هیچ خودرویی نباید پارک شود.

او با بیان اینکه قانون پارک هوشمند حاشیه‌ای در برخی از معابر در حال اجراست، گفت: بعد از تصمیم‌گیری درباره زمان اجرای بسته ترافیکی پایتخت، طرح هوشمند پارک حاشیه‌ای با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

علیخانی در پاسخ به این سوال که آیا در زمان اجرای محدودیت‌های ترافیکی در پایتخت طرح رزرو پیش از ورود خودروها به محدوده‌های ترافیکی نیز اجرا می‌شود یا خیر؟ گفت: رزرو پیش از ورود خودروها به محدوده‌های ترافیکی برای زمانی بود که برای ورود به محدوده‌های طرح‌‌های ترافیکی سقف مجاز تعیین شده بود (۱۰۳ هزار خودرو در روز)، اما در بسته ترافیکی پایتخت طرح رزرو پیش از ورود خودرو به محدوده‌های ترافیکی اجرا نمی‌شود.