به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محمد علیخانی، عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری فارس، درباره طرح جدید ترافیک اظهارداشت:  به نظرم معاونت و حمل و نقل شهرداری تبدیل به معاونت طرح ترافیک شده است. البته این معاونت در طرح ترافیک هم موفق نبوده‌ چرا که درآمد نقد را تبدیل به نسیه کرده است.

وی با اشاره به اینکه هفته پیش مسؤولان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر از رضایت‌مندی ۶۳ درصدی مردم از طرح ترافیک جدید دادند گفت:‌ این آمار خنده‌دار است و معلوم نیست چگونه محاسبه شده است.

عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران بیان داشت:‌با این شیوه مدیریت قطعاً به جایی نمی‌رسیم و راه حل مقابله با آلودگی هوا و کاهش ترافیک اجرای بسته‌ای از سیاست‌ها است.

علیخانی خاطرنشان کرد:‌ بخشی از این سیاست‌ها از جمله معاینه‌ فنی‌، ساماندهی پارک حاشیه‌ای، ساماندهی موتورسیکلت‌ها و ساخت پارکینگ بر عهده شهرداری و موضوعاتی همچون بنزین و خودروسازی مناسب از برنامه‌های دولت است و به تنهایی یک سازمان نمی‌تواند اقدام مؤثر جهت کنترل آلودگی و ترافیک داشته باشد اگر کسی هم چنین ادعایی دارد یا متوجه کار نیست یا تخصصی ندارد.

به گزارش فارس، هفته گذشته، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با حضور در صحن شورای شهر به سوال اعضای این شورا در مورد طرح جدید ترافیک و آثار آن در کاهش آلودگی هوا پاسخ داد ولی هنوز گلایه مندی‌ها در این زمینه وجود دارد.