رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه استفاده از اتوبوس‌های کهنه برای جابه‌جایی مسافران در حال حاضر فقط در حد ایده است، گفت: از شهردار خواسته‌ایم به جای این کار به موضوع اتوبوس‌های برقی توجه کنند.

محمد علیخانی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در ارتباط با موضوع استفاده شهرداری از اتوبوس‌های دست‌دوم اظهار داشت: خرید این اتوبوس‌ها ابتدا در حد شایعه بود تا اینکه موضوع به شخص شهردار رسید و وی نیز به مسئله خرید این اتوبوس‌ها اشاره داشتند.

وی افزود: روز گذشته با شهردار در این زمینه صحبت کردم و توصیه داشتم که به جای ورود اتوبوس‌های دست‌دوم به استفاده از اتوبوس‌های برقی توجه شود و ابتدا از طریق فراخوان این اقدام مدنظر قرار گیرد و اگر به جوابی نرسیدیم گزینه‌های بعدی را پیگیری کنیم.

علیخانی با تأکید بر اینکه در حال حاضر مخالف ورود اتوبوس‌های دست‌دوم هستم،‌گفت: بسیاری از شرکت‌ها آمادگی دارند که در زمینه اتوبوس‌های برقی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در پاسخ به اینکه چرا باید از اتوبوس‌های کهنه در پایتخت برای انتقال و جابه‌جایی شهروندان استفاده شود، گفت: این مسئله به مشکلات مالی باز می‌گردد و همه موضوعات مطرح شده در حال حاضر فقط در حد ایده است.