برای ما تفاوت نمی کند کدام جناح برای حل مشکلات مردم تلاش می کند.رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که در سالن همایش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بویین زهرا برگزار شد، با اشاره به برگزاری تریبون آزاد اندیشی در این شهرستان با موضوع «علل انفعال دانشجویان»، ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این برنامه، گفت: هنوز از ذهن ما نرفته که در دولت گذشته، با دانشجویان چه رفتارهای ناشایستی می شد و منتقدان تریبونی در اختیار نداشتند، در حالی که در این برنامه، بدون اینکه در مورد گرایش سیاسی از دانشجویان سوال شود، آنان به راحتی پشت تریبون رفتند و مطالب خود را آزادانه بیان کردند.
محمد علیخانی در ادامه با اشاره به تحصیل حدود ۸ هزار دانشجو در دانشگاه های بویین زهرا، افزود: با توجه به ظرفیت های بویین زهرا، این شهرستان قابلیت آن را دارد که دانشجویان بیشتری را جذب کند.
وی همچنین در خصوص درخواست یکی از دانشجویان برای تشکیل دفتر صنعت در بویین زهرا و استفاده از ظرفیت دانشجویان این شهرستان، با تایید این سخنان افزود: امروزه در این عصر، نوآوری حرف اول را می زند و جوامعی به توسعه می رسند که جلوتر از زمان حرکت کنند و در اوایل انقلاب هم که آیت ا… هاشمی بحث مترو را مطرح کرد، خیلی ها آن را وسیله ای اشرافی، تجملاتی و طاغوتی می دانستند ولی ایشان در مقابل این حرف ها ایستادگی کرد و می دانستند در آینده مترو از ضرورت های تهران خواهد بود.

نماینده ادوار مجلس با تاکید بر اینکه کسانی که آینده را می بینند و به جلوتر از زمان خود می اندیشند، همیشه به پیشرفت نایل می شوند و دستاوردهای خوبی نصیبشان می شود، تصریح کرد: متاسفانه ما از این مبحث عقب هستیم و همانطور که گفتم، اکنون عصر نوآوری است و کسانی موفق می شوند که قادر باشند خلاقیت به خرج داده و نوآوری داشته باشند.
وی همچنین با تاکید بر اینکه دانشجویان نباید به این فکر کنند که بعد از فارغ التحصیلی فقط به دنبال اشتغال در نهادهای دولتی و یا استخدام مجموعه های صنعتی و غیره باشند، گفت: دانشجو باید به این بیندیشد که خودش شغل ایجاد کند و این مشکلی هست که متاسفانه وجود دارد و بسیاری از مراجعان، درخواست اشتغال دارند و همین الان هم که در منطقه بویین زهرا هستم، ده ها درخواست در این خصوص دریافت کردم.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، یکی از بزرگ ترین خواسته های مردم و خانواده ها را مشکل اشتغال دانست و با بیان اینکه در هر خانواده ای چند تحصیل کرده بیکار وجود دارد که نیاز به شغل دارند، افزود: اعتقاد دارم که هر کدام از این افراد تحصیل کرده می توانند چند شغل ایجاد کنند و اگر این افراد بررسی و مشاوره داشته باشند می توانند به چنین هدفی دست پیدا کنند.
علیخانی همچنین با قدردانی از دعوت وی برای بازدید از منطقه بویین زهرا و سخنرانی در این مراسم، نفس حضور خود در این منطقه را به عنوان میهمان دانست و با بیان اینکه برخی افراد، از حضور و علیخانی ها در مناطق مختلف ناراحت می شوند و به نام علیخانی حساسیت دارند، خطاب به آنان تصریح کرد: حضور حجت الاسلام علیخانی در مناطق و روستاهای مختلف استان، تنها به علت علاقه و دعوت مردم است و هیچ تقصیری متوجه ما نیست و این امر از آنجا نشات می گیرد که مردم خدماتی از ایشان دیده اند که رهایشان نمی کنند.
وی با بیان اینکه حاج آقا علیخانی در استان هیچ سمتی ندارند و آخرین سمت ایشان مشاور آیت ا… هاشمی بوده است، اضافه کرد: تنها کار ایشان بعد از درگذشت آیت الله هاشمی، همچنان در کنار مردم بودن، سرکشی به مناطق مختلف استان و حضور در میان مردم است که آن هم تنها به دعوت خود مردم و به صورت خودجوش صورت می گیرد.
عضو شورای شهر تهران همچنین با اشاره به حضور معاون رییس جمهور در قزوین و سخنرانی در مراسم بزرگداشت شهدای روستای خیارج گفت: در سفر آقای نوبخت به قزوین که به دعوت حجت الاسلام علیخانی صورت گرفت و با اختصاص اعتبارات مناسبی به استان همراه بود، متاسفانه عده ای به جای اینکه خوشحال شوند، ناراحت شدند.
وی با بیان اینکه در سفر آقای نوبخت به قزوین و اختصاص میلیاردها تومان بودجه به استان، عده ای که رویشان نمی شد بگویند این بودجه به استان اختصاص یافته، گفتند که این پول را چرا به حاج آقا علیخانی داده اند، در حالی که دولت هیچگاه کمک ها و بودجه ها را به شخص نمی دهد و تنها زیر نظر سازمان برنامه و بودجه و استانداری است که تخصیص می یابد و این موضوع را به شکلی وارونه مطرح نموده و شاید برخی هم از روی سادگی و بدون تحقیق باور کنند.
علیخانی با بیان اینکه از نظر ما تفاوتی نمی کند کدام جناح، چه اصولگرا و چه اصلاح طلب برای رفع مشکلات مردم می کوشد و اعتبارات لازم را برای استان جذب و مشکلی از مشکلات مردم منطقه را حل می کند، گفت: اگر اینطور شد ما بسیار خوشحال می شویم؛ هر کس این توان را در خود احساس می کند، این گوی و این میدان و ما اولین افرادی هستیم که از او تشکر می کنیم.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به تلاش های حجت الاسلام علیخانی در پیش از انقلاب و پس از آن گفت: برخی این سوال را مطرح می کنند که آقای علیخانی در استان چه کاره اند، که باید در پاسخ بگویم؛ همگان اطلاع دارند که ایشان در قبل و بعد از انقلاب همواره در کارهای خیر تلاش داشته اند و زمانی هم که مسئولیت هایی داشتند بیشتر در امور خیر و کمک به مردم تلاش کردند و بازدیدها و سخنرانی های ایشان هم به دلیل دعوت مردم است، اخیرا که خودروی ایشان پس از بازدید از منطقه الموت و در بازگشت، چپ شد، در پی این حادثه از ایشان خواستیم کمی این رفت و آمد ها را کاهش دهند که همان روز از من خواستند با همان وضعیت به مراسمی دیگر برویم و چند روز بعد هم از مناطق آوج بازدید کرده و با اهالی آن مناطق دیدار داشتند.
وی افزود: اعتقاد حجت الاسلام علیخانی این است؛ «ما در به صحنه آوردن مردم در انقلاب و پیروزی انقلاب نقش داشته ایم و اکنون نباید مردم را در این مشکلات، سختی ها تنها بگذاریم و با این توجیه که در استان کاره ای نیستیم، دنبال کار خود برویم و لذا باید تا جایی که می توانیم برای آسایش مردم تلاش کنیم».
عضو شورای شهر تهران در ادامه، بزرگ ترین مشکلات امروز کشور را عدم توجه به منافع ملی دانست وگفت: اگر ما به فکر منافع ملی باشیم، به این اندازه به هم پرخاش نمی کنیم که اعتقاد دارم بعضی از این رفتار، به علت حسادت است.
وی با بیان اینکه مردم گرداگرد فردی جمع می شوند که کار می کند و به فکر رفاه آنهاست، افزود: برخی به این موضوع نیز حسادت می کنند که به اعتقاد من اگر آنها هم تلاش کنند و در راه کمک به مردم حرکت کنند، تردیدی وجود ندارد که مردم سراغ آنها هم خواهند رفت و این در صورتی است که درب دفتر خود را باز بگذارند و در خدمت مردم باشند.
نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه علاقه مردم به حجت الاسلام علیخانی از آنجاست که گره گشای کار مردم است و شما هم گره از کار مردم بگشایید تا مردم به شما هم رو بیاورند، تصریح کرد: به اعتقاد من، برای مردم تفاوتی نمی کند که چه کسی کار می کند؛ هر کسی کار کند قابل احترام است و این یک توفیق الهی است و خداوند این خصیصه را به هر کسی نمی دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه شاهد زیر پا گذاشتن اخلاق در جامعه هستیم، دروغ، افترا، تهمت، شایعه سازی و تخریب دیگران را آسیب جدی به کشور دانست و گفت: همه دیدید که با آیت ا… هاشمی که همه عمر خود را وقف انقلاب و نظام کرد، چه کردند و بعد از رد صلاحیت ایشان چه موج عظیمی در کشور ایجاد شد و بعد از آن بود که با حمایت ایشان و شخصیت های اصلاح طلب از دکتر روحانی، اغلب باعث شد که آقای روحانی موفق به کسب کرسی ریاست جمهوری شود.
علیخانی در ادامه به مشکلات کشور اشاره و تصریح کرد: البته انتقاداتی وجود دارد و ما خودمان هم گله داریم، اما تا وقتی در جایگاه آن مسئول قرار نگرفته ایم نمی توانیم درست قضاوت کنیم و اعتقاد دارم هر کسی جای آقای روحانی قرار داشت، با وجود این همه دشمنان بیرونی و داخلی که متاسفانه در بسیاری مواقع، مواضع یکسانی هم دارند، به سختی قادر به رفع مشکلات بود.
وی همچنین با اشاره به توافق هسته ای و تلاش برخی افراد در کشور برای ناکام گذاشتن آن، افزود: در قضیه برجام، برخی کشورها از جمله عربستان و اسراییل مخالف این توافق بودند و در آن مقطع به دلیل نگاه متفاوت اوباما رییس جمهور وقت آمریکا، این توافق صورت گرفت و جالب اینکه اکنون با روی کار آمدن ترامپ و با خروج از برجام، باز هم همان افراد در داخل کشور ناراحت هستند که چرا این اتفاق روی داده است.
علیخانی با بیان اینکه ترامپ آدمی است که اروپا هم قبولش ندارد و انشاا… با همبستگی که در کشور وجود دارد و حمایت ها و ارتباطی که بین ایران و اروپا برقرار شده، تمام دسیسه های دشمنان خنثی خواهد شد، افزود: این در حالی است که در این شرایط سخت که همه ملت باید پشت هم باشند و به هم کمک کنند، عده ای از هر فرصت و بهانه ای برای تخریب دیگران استفاده می کنند تا طرف مقابل را نا موفق جلوه دهند.
وی با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این مراسم از جمله فرمانداری و آموزش و پرورش بویین زهرا، گفت: همواره این دانشجویان بوده اند که در مبارزه علیه ظلم و ستم پیشرو بوده اند و شهدای روز ۱۶ آذر هم گواهی براین موضوع است و امیدواریم دانشجویان به مطالبات خود دست یابند.
نماینده ادوار مجلس در خاتمه با بیان اینکه ما شرمنده مردم هستیم، افزود: واقعا این ظرفیت وجود ندارد که به همه درخواست ها پاسخ مثبت داده شود؛ اگر چه بسیاری از درخواست ها انجام می شود ولی در انجام برخی از آنها ناکام هستیم که شرمندگی را به همراه دارد و هر وقت کاری انجام شود، خوشحال می شویم آن روز خوبی برای ما است.