رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر با اشاره به پاسخ مستقیم یکی از شرکت های زیر مجموعه سازمان بازنشستگی شهرداری به تذکر عضو شورا گفت: در زمانی که مدیریت شهری در ذلیل ترین حالت خود قرار دارد نمی گذاریم شورای شهر را هم ذلیل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، #محمد_علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به تذکری که روز یکشنبه یکی از اعضای شورا به عملکرد شرکت زیر مجموعه سازمان بازنشستگی داد، گفت: این تذکر عضو شورا باید به مرجع بی طرف و یا نظارتی جهت رسیدگی ارجاع داده شود و گزارش آن از طرف شهردار برای شورا ارسال شود اما این روال که تهیه پاسخ تذکرات به خودِ سازمان و مرجع متخلف داده می‌شود درست نیست و اینکه خود آن نهاد متخلف مستقیما جواب عضو شورا را هم بدهد غلط دوم است.

وی تاکید کرد: نباید مسئولی که به آن تذکر داده شده مستقیم جواب عضو شورا را بدهد. در زمانی که مدیریت شهری در ذلیل ترین حالت خود قرار دارد نمی گذاریم شورای شهر را هم ذلیل کنند و اگر قرار باشد شورای شهر آسیب ببیند واکنش نشان می دهیم و حتی اگر لازم باشد شهردار را استیضاح می کنیم.

علیخانی با بیان اینکه شهرداری کارهای اصلی را رها کرده و بسیاری از پروژه های اولویت محور و تحقق پذیر سرانجامش مشخص نیست، گفت: قرار بود یک ماهه وضعیت ترمینال جدید شرق مشخص شود و طرح و برنامه ای به صورت تلفیقی در این رابطه ارائه گردد که در حال حاضر بیش از سه ماه گذشته و هنوز منتظر پاسخ هستیم.

وی گفت: پل گیشا وضعیت نامناسبی دارد حتی نتوانستند این پل را به طور کامل تمام کرده و اشکالات فنی بسیاری دارد. زمانی که شهردار کنونی معاون عمرانی شهرداری بود طرحی به نام پل طبیعت ۲ آورد. این پل طبیعت ۲ کجاست؟ چه کاری برای تحقق آن انجام شده است.

علیخانی با اشاره به مشکلات پیاده راه ۱۷ شهریور و میدان امام حسین گفت: می گویند ۵ هزار متر مربع پیاده راه سازی می کنیم. در حالی که مشکلات مردم و اهالی این منطقه حل نشده و با وجود صورتجلساتی که تنظیم شده هنوز هیچ اتفاقی برای حل مشکلات این محدوده نیفتاده است.

وی افزود: اعلام کرده اند قرار است پل حافظ جمع آوری شود. پل حافظ کدام اولویت ما بوده و در کجای برنامه اولویت محور قرار دارد. مگر ما چقدر زمان داریم. وقت آن رسیده است که این موارد را به صورت سئوال مطرح کنیم.