در حالی که ستاد ملی مبارزه با کرونا مسئولیت هایی برای مراکز درمانی دامپزشکی در نظر گرفته است، در روز های اخیر شاهد موج تعطیلی این مراکز در شهر تهران توسط شهرداری هستیم و علاوه بر اینکه نقش فعالان این بخش در مهار  کرونا نادیده گرفته می شود به تعداد افرادی که شغل خود را در این شرایط از دست داده اند، اضافه خواهد شد که باعث اعتراض عده زیادی از این فعالان این حوزه شده است.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به این خبر در گفتگویی با پایگاه خبری کار و کارآفرینی گفت: این گونه رفتارها صرف نظر از ضربه اقتصادی که به اینکونه مراکز و شاغلین ان می‌زند نه تنها مصداق اعتنا به سلامت شهروندان نیست بلکه پاک کردن صورت مساله و افزودن حیوانات به دایره آسیب‌دیدگان بحران کروناست و شهرداری نباید از خلاء قانونی برای تسویه حساب و برخود بدون مطالعه با برخی مشاغل استفاده کند.

علیخانی گفت: واقعیت این است که متاسفانه با توجه به اینکه معمولا خسارت و تبعات اقدامات خلاف قانون برخی مدیران شهرداری را بیت المال می دهد و نه خودشان، لذا این بی مسئولیتی ها در بین مدیران متخلف زیاد شده است‌ در حالیکه اندک تدبیر و‌ مسئولیت شناسی می‌تواند مانع این گونه برخورد ها شود.

عضو شورای شهر تهران افزود: در این راستا باید طرحی را در شورا تصویب کرد تا تبعات اقدامات خلاف قانون به عهده خود مدیر متخلف باشد و نه شهرداری.

علیخانی گفت: در حال حاضر پرونده های زیادی با ارزش هزاران میلیاد تومان در محکومیت و علیه شهرداری وجود دارد که اگر قوانین رعایت می شد شهرداری امروز نباید این همه خسارت پرداخت می کرد. تکرار این موارد و‌استمرار ندانم کاری ناشی از فقدان دید جامع نگری است که اگر باهم‌اندیشی با متخصصان چاره ای برای آن اندیشیده شود هم قانون اجرا میشود و هم شهروندان و حتا حیوانات به عنوان بخش ذیحق طبیعت از ان بهره‌مند خواهد شد.