محمد علیخانی عضو شورای اصلاح طلبان قزوین در دیدار با مدیرمسئول و سردبیر روزنامه ولایت عنوان کرد: براساس نظر مشورتی اکثریت شورای اصلاح‌طلبان استان قزوین قرار شد که سرپرست شهرداری قزوین از بین افراد اصلاح‌طلب انتخاب شود، ولی به هیچ وجه روی یک شخص خاص تاکید نشد. در جلسه شورای اصلاح‌طلبان نام آقایان ترابی، مقدم و درافشانی مطرح شد. در همان جلسه آقای درافشانی اعلام کرد که داوطلب سرپرستی شهرداری نیست.
علیخانی در ادامه گفت: آقای درافشانی عملکرد بسیار خوبی در سازمان فرهنگی ورزشی داشت ولی چون من از قبل می‌دانستم اگر نام ایشان به عنوان سرپرست اعلام گردد مخالفین حاشیه سازی می کنند مانند خود ایشان با طرح نامشان موافق نبودم.
علیخانی افزود: به صراحت می‌گویم در مورد سرپرست شدن آقای درافشانی بنده با هیچ یک از اعضای شورای شهر قزوین مذاکره ای نداشته ام. تنها آقای سعید دقیقی یک هفته قبل از باب مشورت از بنده در مورد سرپرستی شهرداری سوال کرده بود که طبق اخباری که شنیده بودم گفتم می گویند آقای سلیمان بهرامی از بدنه شهرداری فردی بی حاشیه است، گفتم‌ شخصی را انتخاب کنید که به دنبال شهردار شدن هم نباشد. این طور نباشد که کارهای شهرداری را رها کند و از فردا به دنبال رایزنی برای شهردار شدن باشد.
نماینده سابق قزوین در مجلس گفت: البته اکثریت اصلاح‌طلبان شورا روی گزینه آقای «ترابی» تاکید داشتند. بنده بر اساس تجربه‌ای که در شورای شهر تهران دارم این احتمال را می‌دادم که آقای ترابی شرایط قانونی سرپرستی را نداشته باشد؛ چون طبق قانون، سرپرست حتما باید از کارکنان شهرداری باشد که البته برخی دوستان اصلاح‌طلب معتقد بودند آقای ترابی از کارکنان شهرداری است ولی شنیدم که استانداری هم ایشان را به خاطر نوع قراردادشان در شهرداری، واجد شرایط ندانسته است.
به گفته عضو شورای اصلاح‌طلبان استان با توجه به اینکه آقای مقدم هم چهار رای بیشتر نداشته است ریاست شورا برای خروج از بن‌بست، طبق تصمیمی غیر برنامه ریزی شده نام آقای درافشانی را مطرح می‌کند که چهار نفر از اعضای شورا هم برای خروج از بن بست پیش آمده با آقای داودی هم نظر می شوند و در مجموع آقای درافشانی با پنج رای به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب می شوند.
علیخانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: آنچه مسلم است آقای درافشانی با یک خرد جمعی و رای شورای شهر به عنوان سرپرست انتخاب شده است که نباید در حقش ظلم شود و اقدام به تخریب وی کنیم. بنده نظر خودم را می‌گویم بعضی ها بعد از این انتخاب موقت چنان برخوردی می کنند که گویی که با انتخاب آقای درافشانی فاجعه ای رخ داده است. ایشان در سازمان فرهنگی و ورزشی عملکرد خوبی داشته اند و آخرین صحبتی که با آقای درافشانی داشتم متوجه شدم به مسایل و مشکلات شهرداری به خوبی اشراف دارند و اولین برنامه ایشان حل کردن مشکل بدهی شهرداری قزوین به بانک شهر است چون شهرداری هر ماه، چند میلیارد تومان باید به عنوان بهره به بانک شهر پرداخت کند. ما هم در تهران اگر لازم باشد کمک می‌کنیم و جلساتی را با مدیران بانک شهر جهت مساعدت با شهرداری قزوین مانند گذشته برگزار خواهیم کرد.
محمد علیخانی تاکید کرد: بنده به عنوان یکی از اعضای شورای اصلاح طلبان استان قزوین هر وقت که دوستان اصلاح طلب شورای شهر قزوین تمایل داشتند و خودشان خواستند در کنار سایر عزیزان به آن‌ها مشاوره داده و می دهم.
تفصیل مصاحبه با اقای علیخانی در شماره‌های آینده روزنامه ولایت به چاپ می‌رسد.