سه اتفاق موجب شد تا به قول بلاگرها ،«آپ»شوم :

۱- حضور رییس جمهور در دانشگاه تهران و حاشیه های آن

۲- انعکاس ادامه انتصاب های خویشاوندی استاندار قزوین

۳- پاسخ به طرح یک مشکل از سوی آقای خدابخش

موضوع اول:

هرچند درمورد مراسم سخنرانی رییس جمهوردر دانشگاه تهران سخن ها فراوان است اما ذکر چند نکته بیش از دیگر موضوعات ضروری است:

الف-چگونه رییس جمهور محترم در دانشگاه کلمبیا و در جمع دانشجویان آمریکایی یا کسانی که به اذعان خود با برنامه ریزی و توطئه حضور یافته و به ایراد سوال می پرداختند حاضر می شود و حتی دربرابر سوال هایی نظیر وضعیت همجنس بازان لبخند زنان صبرو خویشتنداری پیشه می کنند اما حاضر نمی شوند شرایطی فراهم شود تا دانشجویان وطنی هم بتوانند آزادانه سوالات خود رامطرح کنند ان هم سوالاتی که دست کم آبرومندانه تر از سوالات دانشجویان بیگانه است.

ب-هنوز از یاد نبرده ایم که سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری خود بارها در میان دانشجویان و دانشگاهیان- ولو مخالف- که بدون هرگونه محدودیت در اینگونه جلسات شرکت می کردند،حضور می یافت و علیرغم آنکه در واپسین دیدار، دانشجویان نسبت به او تندی کردند ،در نهایت مظلومیت در مقابل تندی دانشجویان متواضعانه به سوالات آنان پاسخ داد ، حال انکه همه می دانستند دولت وی با چه فشارها و محدودیت هایی روبرو است.اکنون اما اوضاع به گونه ای دیگر است دانشجویان گزینش شده در جلسه شرکت می کنند تا عده ای دیگر به صرف داشتن آرایی مخالف بیرون بمانند و صدا و سیما آنان را عده ای بی ادب بخواند.

موضوع دوم:

بحث انتصاب خویشاوندی توسط استاندار قزوین از دیگر موضوعات است که آخرین مورد آن انتصاب همسر استاندار به عنوان مشاور وی و مدیر کل امور بانوان استان بود.

بنده دو هفته قبل با توجه به انتصاب های خویشاونی پیشین و قبل از انتصاب اخیر طی تذکری در مجلس خطاب به وزیر کشور ،جلوگیری از انتصاب های خویشاوندی در استان و توجه به شایسته سالاری را خواستار شدم اما دریغ که گوش شنوایی نیست و به قول شاعر:

هردم از این باغ بری می رسد

ممکن است بپرسید مگر انتصاب های هم پیش از این بوده است ؟بله.

انتصاب برادر زن،داماد خواهر،باجناق ،فرزند باجناق دیگر،باجناق برادرو اکنون نیز همسر استاندار بدون در نظر گرفتن آنهایی که بواسطه همکاری با ستادهای انتخاباتی استاندار، هرکدام به مسندی تکیه زده اند ،تنها بخشی از اقداماتی است که دردولت عدالت محور صورت گرفته است. حال باید پرسید: آیا جناب استاندار هنوز ؛ مایلند محصلان ابتدایی هم از خدمات بی سابقه دولت نهم مطلع باشند؟!!

 

 

موضوع سوم:

آقای خدابخش در وبلاگ گریز به مشکلی اشاره کرده (سهم قزوین از برنامه ریزی اینترنتی سفر، صفر است ) و علاوه بر وبلاگ خود در پیامی خواستار پیگیری این موضوع از طرف اینجانب شده اند.

هرچند قصد داشتم به بیان دیدگاه خود در وبلاگ ایشان بپردازم اما متاسفانه این دوست عزیز این امکان را فراهم نکرده اند. بنابراین ضمن تشکر از علیرضای عزیز که صادقانه در پی انعکاس این مشکل بوده و آن را در وبلاگ خود مطرح کرده اند ،این قول را به همشهریان عزیز می دهم که در اولین فرصت ، موضوع را در مجلس دنبال خواهم کرد.

 

+ نوشته شده در چهارشنبه هجدهم مهر ۱۳۸۶ ساعت ۱:۲۱ توسط محمد عليخاني