این هفته مجلس جلسه علنی ندارد،برخی از نمایندگان برای سرکشی به حوزه های انتخابیه و برخی دیگر در ماموریت خارج از کشور وبرخی نیز به سفرحج رفته اند. قرار است اعضای کمیسیون ما(اجتماعی)برای بازدیدی به ارومیه سفرکنند . البته  من توفیق همراهی دوستان را ندارم چون حجم بالای نامه هایی که در سفرهای منطقه ای به دستم رسیده و یا از طریق مراجعین به دفتر قزوین یا به مجلس ارسال شده  نیاز به بررسی و پیگیری دارد و با این حساب باید وقتی هم به آنها اختصاص دهم.

درمیان نامه هایی که به دفترمشترک من و حجت الاسلام علیخانی در مجلس ارسال شده ،سه نامه  ازسوی آقایان پویان محمودیان،مجید شیخ پور و عباس حکیم زاده -از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر – وجود داشت که نویسندگان آنها معتقدند در پی انتشار نشریات جعلی در این دانشگاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده اند. این سه تن به فهرستی از برخوردهای خلاف قانون در طول مدت بازداشت خود اشاره کرده بودند؛برای من برخی از موارد مورد اشاره چیز ناآشنایی نبود چرا که خود در سال ۱۳۷۶ و در جریان بازداشت و برخوردهای غیر قانونی با برخی از مدیران شهرداری تهران چنین اعمال خلاف قانون را تجربه کرده بودم وانشا ا… در فرصت مناسبی به بیان خاطرات آن  خواهم پرداخت .فعلا به بیان این واقعیت بسنده می کنم که در قضیه مدیران شهرداری وبرخی موارد مشابه،  ؛برخوردهای خلاف قانون؛ عموما زمانی درحق افراد اعمال می شود که هنوز جرمی ثابت نشده و افراد فقط متهمند وزمانی محاکمه می شوند که عملا مجازات ها آن هم از نوع غیر قانونی اش در حقشان اعمال شده است.

***

این هفته نشستی بااعضای حزب جوانان شاخه استان قزوین داشتم .این دوستان از برخی تنگ نظری ها ان هم در حد استنکاف مدیران ازاجاره دادن سالن برای برپایی همایش های حزبی گلایه می کردند.آنها همچنین به برنامه های جدید شاخه حزب جوانان دراستان اشاره کردند.واقعیت این است که در این شرایط احزاب مستقل با مشکلات عدیده ای مواجهند و به نظر من فعالیت در چنین فضای دشواری ،فقط زمانی ممکن است که ناشی از یک اعتقاد راسخ باشد.افرادی که راه خود را نه در محاسبات گذرای سیاسی که بر مبنایی عقلانی و مبتنی بر عشق به هدف ومسیر انتخاب شده برمی گزینند و جریان اصلاحات در شرایط کنونی به چنین افرادی نیازمند است.

***

مجلس فعلا تعطیل است و معمولا در تعطیلات مجلس اتفاقات زیادی می افتد که نمونه اش تغییر دو وزیر کابینه بود .تا یک شنبه وقت زیاد است!!

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۸۶ ساعت ۱:۳۷ توسط محمد عليخاني